Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv
 
Yeni Tuzla Gazetesi - İçmelere kazma vuruluyor - Yeni Tuzla Gazetesi
   
 İçmelere kazma vuruluyor

İçmelere kazma vuruluyor
 Yazı Boyutu

 Tarih : 08.03.2011 - 17:09:20


Tuzla Belediyesinin kent içi trafik sorununu çözmek için hazırladığı İçmeler Kavşak Rehabilitasyon projesinde imzalar atıldı.

 

Tuzla Belediyesi’nin kent içi trafik sorununu çözmek için hazırladığı İçmeler Kavşak Rehabilitasyon projesinde imzalar atıldı. Binaların hak sahipleriyle yapılan anlaşma sonucu, 8 bina yıkılacak, yerine ise 13 katlı modern bir yapı inşa edilecek. Proje tamamlandığında içmeler kavşağında yoğunlaşan trafik sorununun çözüleceği gibi bölge, plansız olmaktan çıkıp modern bir görüntüye sahip olacak.

İmzalar atıldı tüm Tuzla’ya Hayırlı Olsun

Tuzla’da kentsel dönüşüm projesi, imar hakları artırılan ve projesi belediye meclisinden geçen İçmeler Kavşak Rehabilitasyon projesiyle başladı. İlk etapta, projenin uygulanacağı yerdeki hak sahipleriyle tek tek görüşen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, hazırladıkları projeyi, hak sahiplerinin projedeki kazanımlarını ayrıntılarıyla anlattı.

İmzalar Atıldı

Hak sahipleri ile varılan anlaşma sonucunda, bölgenin imar haklarını artıran yeni proje Tuzla Belediyesi tarafından Büyükşehir Belediye meclisine sunuldu. Belediye meclisinden geçmesinin ardından hak sahipleri ile imzalar Tuzla Belediyesi meclis salonunda atıldı.

Noter huzurunda gerçekleşen imza töreninden önce 21 hak sahibine Belediye Başkan Yardımcısı Serhan Kural tarafından gerekli bilgilendirmeler yapıldı. İnşaat sürecinde ve sonraki aşamalar hakkında açıklamaların yapılmasının ardından, müteahhit firma Tuzyap A.Ş ve hak sahipleri tarafından karşılıklı imzalar atıldı.
 

İçmeleri Yeni Bir Çehreye Kavuşturacak

Toki, Kiptaş ve özel sektör tarafından yapılan toplu konutları, dört sanayi bölgesini, Formula 1 yarışlarının sergilendiği İstanbul Parkı ve iki üniversiteyi, E-5’e bağlayan İçmeler kavşağı, gelen yatırımlarla trafiğin yoğun olduğu bir yer haline geldi. Bölgede 20-25  yıl önce yapılan imarsız binaların olması hem trafik keşmekeşine sebep oluyor hem de  trafik sorununun çözümünü zorlaştırıyordu.

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında düzenlenen İçmeler Kavşak Rehabilite projesi; kamulaştırma yapılmadan, imar planı ile trafik sorununu çözüme kavuşturan örnek bir proje.  Yapılan anlaşma çerçevesinde, 2400 metrekare alanda bulunan imarsız 8 bina yıkılarak yerine 1560 metrekarelik 13 katlı modern bir bina yapılacak.  Açığa çıkan yerler ise yola dahil edilerek trafik sorunu ortadan kaldırılacak.

Tuzla ve İstanbul’a Katkı Sağlayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın projeye büyük destek verdiğini söyleyen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı “Büyükşehir Belediye başkanımızın Fikirtepe’de başlattığı Kentsel Dönüşüm Projesi, bizim bu projemize ilham kaynağı oldu. Projenin hayata geçmesinde kendisinden büyük destek aldık” dedi.

İçmeler Kavşak Rehabilite projesinin tamamlanmasıyla Tuzla’nın büyük bir prestij kazanacağını belirten Başkan Yazıcı “ proje sonuçlandığında, Tuzla’da çok az rastladığımız trafik yoğunluğu da ortadan kalkmış olacak. Yıkacağımız sekiz binanın yerine yapılacak bina ise İçmeler bölgesinin yenilenmesi adına örnek bir yapı olacak. Bu proje, sadece Tuzla’ya değil İstanbul’un modern şehircilik anlayışına katkı sağlayacak” dedi.

Proje Kapsamında Yapılanlar

İmarı bulunmayan, 2400 metrekare alanda bulunan mevcut 8 bina yıkılarak yerine1560 metrekare alana 13 katlı bina yapılacak. Toplamda 48 daire ve 17 dükkanın yer alacağı binada hak sahiplerine birebir takas yapılıyor.106 ila 133 metrekare arası değişen dairelerden 30 u hak sahiplerine diğer 18 daire ise müteahhit firmaya kalıyor.

Yapım Süresince Kiralar Karşılanacak

Kat karşılığı yapımı tamamlanacak olan proje, hak sahiplerine TUZYAP AŞ. tarafından anahtar teslimi olarak iade edilecek. İş tamamlama süresi başlangıcından itibaren 12 ay olarak belirlenen projede, inşaat süresince evlerinden tahliye edilen vatandaşların kira bedelleri müteahhit firma TUZYAP A.Ş tarafından karşılanacak.

Her İki Taraf Kazandı


  Editör :  Hakan Manici

646 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Yeni Tuzla Gazetesi

 Kategori ¬ Yeni Tuzla Gazetesi

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 


 Duyuru
  Ücretsiz Kartvizit  

  Matbaa işleriniz Mamur Ajans Ltd.Şti.  

  Reklam vermek şimdi daha kolay ve hesaplı  

 
 Köşe Yazıları

Murat Manici

Murat Manici ¬
SEÇİM ve KAMUOYU AÇIKLAMASI

Hakan Hamdi Manici

Hakan Hamdi Manici ¬
Nereden Nereye.........

YUNUS BIÇAKCI

YUNUS BIÇAKCI ¬
PEYGAMBER SEVGİSİ

TOLGA TEKİN

TOLGA TEKİN ¬
Merhabalar....
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 2
 Bugün : 21
 Dün : 44
 Toplam : 213564
 Ip No : 54.221.69.44
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 2.9195 2.9248
  Euro 2.3767 2.3925
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

   © Copyright - 2008- Yeni Tuzla Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.